Udržitelná DAMU

Platforma studentstva a pedagožstva DAMU (nejen) pro environmentální otázky. 

Udržitelná DAMU je platforma studentstva a pedagožstva z DAMU, která se srocuje především v rámci facebookové skupiny Udržitelná DAMU. V současné době především sdílí tipy na představení a praktické informace z oblasti environmentální udržitelnosti. V rámci udržitelnosti si nyní studentstvo na DAMU může si zapsat některý z volitelných předmětů: v zimním semestru je to předmět 204ALZN Zen a udržitelné divadlo a v letním semestru 206URD1 Ekologie a udržitelný rozvoj v divadle.

Udržitelná DAMU je také spojkou mezi Environmentálním panelem AMU a širokým kolektivem DAMU.

DAMU pro klima

DAMU pro klima je skupina studentstva a pedagožstva DAMU, která se zaměřuje na otázky, které klimatická katastrofa vyvolává vzhledem ke studiu na DAMU. S iniciativou DAMU pro klima se lze propojit skrze facebookovou stránku Udržitelná DAMU nebo napsat na filanovaku@gmail.com

DAMU pro klima se zformovala jako buňka Univerzit za klima u příležitosti listopadových protestů v roce 2022 a uspořádala 24hodinovou okupační stávku na DAMU. V návaznosti na stávku potom uspořádala setkání Sdílejme DAMU - Sdílejme KLIMA, kterého se zúčastnilo pedagožstvo a studentstvo z téměř všech kateder a které zkoumalo také principy horizontální komunikace. Jako výstup z tohoto setkání vznikl tento dokument a myšlenková mapa. 

Dokumenty