doc. MgA. Mgr. Michal ČUNDERLE, Ph.D.

Docent

E-mail: michal.cunderle@damu.cz
Telefon: 234 244 230

Pracoviště:
  • Katedra autorské tvorby a pedagogiky

Vyučované předměty zde
FOTO

Úspěchy & životopis

 

Teatrolog, nakladatel, pohádkář, vedoucí katedry, učitel výchovy k řeči, dialogického jednání, autorského čtení, interpetačního a diplomového semináře.


2020

Vánoční nadílka s Českou televizí: scénář večerníčku HONZA A BERÁNEK (režie Pavel Kubant) a spoluautor pohádky O VÁNOČNÍ HVĚZDĚ (s Karlem Janákem, který film i režíroval).


2018

Vyvíjíme filmový projekt PŘÍPADY LÉONA CLIFTONA, s Václavem Zimmermannem, Bárou Purmovou, Martinem Třešňákem ad.


2016

Knížka 5x IVAN VYSKOČIL (s Přemyslem Rutem a Evou Slavíkovou).


2013

Dostal jsem docenturu, stal jsem se po Ivanu Vyskočilovi a Přemyslu Rutovi vedoucím katedry. // Knížky DIALOGY ŘEČI – TUCET STUDIÍ O HERCÍCH A O ŘEČI & 3x IVAN VYSKOČIL (s Přemyslem Rutem a Evou Slavíkovou).


2012

Pohádkově-lingvistická knížka BUBELA. // Esejistická knížka O ŘEČI.


2011

Pohádkové knížky JAK MAŘENKA A BOŽENKA KOUKALY ANEB POHÁDKA MLÁDÍ & ŠKOLA VE MLEJNĚ.


2007

SPOLUPRÁCE S ČESKOU TELEVIZÍ. Pohádky Škola ve mlejně (2007), režie Karel Janák, O bílé paní (2008), režie Martin Dolenský, večerníček Vosa Marcelka (2011), výtvarno a režie Jakub Zich, Mistr E a (Vel)mistr E (2013–2014), většinou spolu s Janem Zichem, režie Pavel Göbl a Karel Smyczek.


2006

SPOLUPRÁCE S ČESKÝM ROZHLASEM: Profesor Bubela (2006), autorská četba, režie Vlado Rusko. Bubela, desetidílná četba Davida Viktory (2014), režie Radovan Lipus. O sněhuláku Zdendovi (2017), moc pěkně čte Arnošt Goldflam, režie Petr Vodička. Kdysi dávno recenze pro Kulturní mozaiku. // Proděkan (do 2014).


2005

Pohádková knížka JAK BYLA VOSA MARCELKA RÁDA, ŽE JE. Obrázky nakreslil Jakub a graficky upravil Jan Zich. // S ním a Františkem Vyskočilem jsme založili NAKLADATELSTVÍ BRKOLA. První knížka byla Maminka není doma Jaroslavy Pokorné. Další autoři: Declan Donnellan, Karel Haloun, Elfriede Jelinek, Lucie Raškovová, Přemysl Rut, Roman Sikora, Eva Stehlíková, Ivan Vyskočil, Alena Zemančíková aj.


2001

Získal jsem doktorát na teatrologii FF MU v Brně za disertaci Ivan Vyskočil – cesty ke hře. Knižně v Ypsilonce spolu s Janem Roubalem jako Hra školou: dvakrát o Ivanu Vyskočilovi.


2000

Absolvoval jsem autorské herectví na DAMU. U Ivana Vyskočila, Libuše Válkové, Ady Fryntové nebo Zdenky Kratochvílové.


1998

První STUDIE PRO SAD: Suchařípův Lebeděv. Dále pak různé texty nejen pro SAD, ale taky pro Divadelní revue, Theatralia, A2, Literární noviny, Tiscali a Řečiště...


1996

Vystudoval jsem teatrologii a bohemistiku v Brně. Učil jsem se u Evy Stehlíkové, Bořivoje Srby, Iva a Petra Osolsobě, Zdeňka Kožmína či Jiřího Trávníčka.


1991

V Prostějově jsme založili študentské DIVADLO V KAPSE. Dělali jsme samé autorské blbiny. Třeba Slávečkova cesta do Dánska nebo Milovala svého bratra.


1990

Odmaturoval jsem na Gymnáziu Jiřího Wolkra v Prostějově. Ve třeťáku a ve čtvrťáku jsem chodil do dramaťáku k Janu Roubalovi, který mě nasměroval dál.


1971

Narodil jsem se v Prostějově..