Divadlo DISK

O DISKu

Divadlo DISK patří k divadelní fakultě AMU už od začátku jejího fungování v roce 1946. Původně našlo útočiště v divadélku Unitarie v Karlově ulici č. 5. V devadesátých letech musel DISK tyto prostory opustit a absolventské inscenace studentů DAMU vznikala v divadle v Celetné.

Omezená kapacita ale neumožňovala plnohodnotně nahradit vlastní scénu, které se divadelní fakulta dočkala až v lednu 1999 otevřením nového divadla DISK vybudovaného přímo v objektu fakulty mezi domy Karlova 26 a Řetězová 5. Jeden z nejznámějších českých architektů současnosti Karel Hubáček vypracoval projekt, který velmi elegantně a šetrně začleňuje moderní divadelní stavbu do kontextu historické architektury Starého města. Nenechává-li vás moderní architektura zcela chladnými, měli byste toto pozoruhodné dílo rozhodně vidět.

Hlavním rysem repertoáru divadla DISK je jeho pestrost – klasické tituly činohry se tu střídají s loutkami a multimediálními projekty. Díky své poloze přímo na Královské cestě v centru Prahy, minimální ceně vstupenek (běžná vstupenka 200 Kč / zlevněná 100 Kč) a neotřelé dramaturgii je divadlo DISK ideálním místem pro netradiční divadelní zážitek. K zútulnění tohoto mladého divadla připsívá i přilehlá kavárna KAFE DAMU.

Rezervace a online nákup vstupenek je možný na stránkách Divadla DISK . Žádosti o rezervace vstupenek přijímáme také e-mailem a telefonicky ve všední dny od 9.30 do 17.00. Nevyzvednuté rezervace se vrací do prodeje 24 hodin před začátkem představení.

K rezervaci vstupenek využijte on-line rezervační systém . V poznámce případně uveďte, že jste zaměstnancem či studentem AMU .

Technické informace hledejte zde .

Divadlo DISK

DISK, divadelní studio DAMU
Karlova 26, 116 65 Praha 1
tel.: +420 234 244 254
email: disk@divadlodisk.cz
web: https://www.divadlodisk.cz/

Předpisy a dokumenty

Hrací plán a fermany

Měsíční hrací plán, ferman na následujících deset dní a denní ferman.

Měsíční hrací plány na sezónu 2023/2024 - hrací plán ds DISK na aktuální měsíc.

E-ferman divadla DISK - ferman divadla DISK pro následujících 10 dní.

Denní fermany

Organizační schéma ds DISK

Organizační schéma ds DISK / PDF

Vedoucí pracoviště

MgA. Viktorie SCHMORANZOVÁ

Ředitelka Detail osoby
Foto

Rada ds DISK

Zápisy ze zasedání Rady ds DISK