Výzva Studia Damúza pro studenty DAMU

DAMÚZA TI POMŮŽE!

Damúza, o. p. s., je produkční jednotka, která se už od roku 1999 zaměřuje na podporu studentských nebo absolventských divadelních projektů. Spolupracuje především s katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU.

V rámci loňské Výzvy přibyla na repertoár Damúzy batolecí inscenace pro děti od 10 měsíců do 3 let s názvem Ptáček a lev. Dočkala se uvedení na festivalu KUK! a několika zájezdových představení během celého roku. Na základě Výzvy také dále uvádíme absolventský loutkový projekt Martina Cikána a Jana Strýčka Prokletí rodu Gordonů, realizovali jsme také site-specific inscenaci Maryša LIVE Štěpána Gajdoše.

Mezi spolupracovníky Damúzy patří například Matija Solce nebo Tomsa Legierski, dále jsme spolupracovali také s Lenkou Dusilovou nebo Vandou Hybnerovou. Z tvých spolužáků jsou to třeba Štěpán Gajdoš, Andrea Berecková. Kateřina Císařová nebo Denis Šafařík.  A mezi ně se teď můžeš přidat i ty!

Přihlas se do Výzvy a získej kompletní zázemí pro vznik a uvádění svého projektu. Nabízíme:

Dramaturgii ani ambicím se meze nekladou, hledáme akční týmy, ale i jednotlivce, nápady vycházející z tradice, i úplné novinky. Podpoříme vznik dobrého loutkového představení, stejně jako ulítlý alternativní projekt. Podmínkou je jenom tvoje chuť dělat to, co umíš nejlíp!

E-mail s popisem svého nápadu a stručným představením sebe a spolupracovníků pošli na adresu info@damuza.cz. Uzávěrka Výzvy bude v neděli 24. února 2019, z vybraných projektů Damúza zvolí jednoho nebo více vítězů.

28. leden 2019