2. absolventská inscenace studentů 4. ročníku herectví Katedry činoherního divadla v divadle DISK.

Autor: Arnošt Goldflam

Dva mladí snílci se potkají na nádraží někde uprostřed maďarské puszty, jistý Josif a Dolfi, a předhánějí se, čí vize prospěje lidstvu víc, aby všude co nejrychleji zavládl blahobyt, mír a klid – ne takhle nezačíná vtip, ale sarkastický sled těch nej(ne)obyčejnějších výjevů ze života Hitlera a jeho říše.

Kdo by byl býval řek, že se z vegetariána, umělce, filosofa a pacifisty (!) vyklube taková svině? Kdo by byl býval řek, že se osudové setkání moderních dějin odehraje zrovna v Brně? Kdo by byl býval řek, že Březinka nejsou žádné lázně? Že mocného Führera sužuje kromě impotence i syndrom vyhoření? Že víc než Evu miluje lentilky a svou vlast – Jižní Ameriku. A rasistou ve výsledku vlastně ani nebyl?

V kabaretním víru písní a hraných výstupů se mísí fantasmagorično s ověřitelnými fakty tak důmyslně, že ani nepostřehnete, kde začíná ta nejneuvěřitelnější pravda a končí důvěryhodná lež.

„A to přitom fašizmus původně vznikl jako sympatické hnutí, které bylo namířeno proti stálému zpožďování vlaků.“

U Hitlerů v kuchyni aneb Černohumorná groteska A. Goldflama okořeněná mimo jiné písněmi The Tiger Lillies s texty M. Hanuše.

Upozornění: Inscenace pouze pro otrlé diváky. Nevylučujeme užití pyrotechnických, kouřových a čichových efektů. Dále budete v průběhu představení vystaveni nekorektnímu humoru, vulgarismům, hlasité hudbě a hrozí i momenty překvapení na pomezí šoku. Doporučujeme pro publikum od 12 let. Horní věková hranice neomezena. *

*pozn.: Na úhradu psychické, či jiné újmy neexistuje právní nárok.

STUDENTI

František BELEŠ Tomáš DALECKÝ BcA. Dana HLAVÁČOVÁ Kateřina HRDINOVÁ Karolína KNĚZŮ Filip KOHUT Petr MARŠÁL Barbora MAŠKOVÁ Lucie MICHÁLKOVÁ Pavel PRAIS Vojtěch SOCHOR Luciana TOMÁŠOVÁ Filip TÝC Erik ZABRUCKÝ Hana ŠIMKOVÁ

57'12"

Katedra alternativního a loutkového divadla, 2022

ANYTIME, ANYWHERE

Katedra alternativního a loutkového divadla, 2023

BOUŘE

Katedra činoherního divadla, 2021