2. absolventská inscenace studentů 4. ročníku herectví Katedry činoherního divadla v divadle DISK.

Autor: Arnošt Goldflam

Dva mladí snílci se potkají na nádraží někde uprostřed maďarské puszty, jistý Josif a Dolfi, a předhánějí se, čí vize prospěje lidstvu víc, aby všude co nejrychleji zavládl blahobyt, mír a klid – ne takhle nezačíná vtip, ale sarkastický sled těch nej(ne)obyčejnějších výjevů ze života Hitlera a jeho říše.

Kdo by byl býval řek, že se z vegetariána, umělce, filosofa a pacifisty (!) vyklube taková svině? Kdo by byl býval řek, že se osudové setkání moderních dějin odehraje zrovna v Brně? Kdo by byl býval řek, že Březinka nejsou žádné lázně? Že mocného Führera sužuje kromě impotence i syndrom vyhoření? Že víc než Evu miluje lentilky a svou vlast – Jižní Ameriku. A rasistou ve výsledku vlastně ani nebyl?

V kabaretním víru písní a hraných výstupů se mísí fantasmagorično s ověřitelnými fakty tak důmyslně, že ani nepostřehnete, kde začíná ta nejneuvěřitelnější pravda a končí důvěryhodná lež.

„A to přitom fašizmus původně vznikl jako sympatické hnutí, které bylo namířeno proti stálému zpožďování vlaků.“

U Hitlerů v kuchyni aneb Černohumorná groteska A. Goldflama okořeněná mimo jiné písněmi The Tiger Lillies s texty M. Hanuše.

Upozornění: Inscenace pouze pro otrlé diváky. Nevylučujeme užití pyrotechnických, kouřových a čichových efektů. Dále budete v průběhu představení vystaveni nekorektnímu humoru, vulgarismům, hlasité hudbě a hrozí i momenty překvapení na pomezí šoku. Doporučujeme pro publikum od 12 let. Horní věková hranice neomezena. *

*pozn.: Na úhradu psychické, či jiné újmy neexistuje právní nárok.

STUDENTI