Feedback

Napište nám vaší zpětnou vazbu na nový web



Festival Autorská tvorba nablízko

2018, Katedra autorské tvorby a pedagogiky (DAMU)



Autorská tvorba nablízko: Festival KATaP - 8. března, 17:30 - 11. března, 20:00

Přehlídka představení, přeslyška koncertů a ochutnávka dílen z dílen studentů, absolventů, pedagogů a jiných příznivců a souputníků Katedry autorské tvorby.

Již podvanácté pořádají studenti katedry autorské tvorby a pedagogiky přehlídku, na níž se představí třicet divadelních projektů a autorských prezentací, desítka workshopů přibližujících práci katedry, ale také hudební kapely a filmové projekce studentů UMPRUM.

Mezi klíčové body programu patří setkání Jiřího Suchého s Ivanem Vyskočilem po šedesáti letech od společných začátků v Redutě, performance výtvarníka Petra Nikla nebo debata s hercem a improvizátorem Jaroslavem Duškem. Festival se koná v Divadle Disk, Studiu Řetízek a dalších prostorách DAMU.

Čerstvé dění sledujte na facebookových stránkách festivalu.

Program festivalu ke stažení / PDF.

Program:

Čtvrtek 8. 3.

Řetízek:

17:30–19:15 Slavnostní zahájení

Pavel Zajíček: Začínáme

Jan Horák: František blázen (HOST)

Zázemí Bartolomějská:

20:00–22:00 Šimon Peták, Blues Chik Band (koncert) (HOST)

Pátek 9. 3.

Velký taneční sál:

10:30–12:00 Petra Oswaldová: Feldenkraisova metoda (dílna / workshop) (English friendly)

14:00–16:00 Ňun, Ví: Pohybový trénink / Movement Training (dílna / workshop) (EF)

R312:

12:15–13:45 Eva Slavíková: Dialogické jednání

17:00–19:00 Alena Rybníčková: Politický happening, symbolické jednání mezi záměrem a hrou

21:00–22:00 UMPRUM: promítání filmů + diskuze (projekce) (HOST)

R313:

20:30–21:00 Vernisáž miniGalerie / Vernissage in an improvised mini-gallery

Řetízek:

12:15–13:45 Autorské prezentace studentů 1 / Students‘ Authorial Presentations (EF)

14:00–14:45 Eva Čechová a kol: Trochu jiný Don Juan

17:00–17:30 Bára Purmová a kol.: Pan Josef

20:00–20:30 Šimon Dohnálek, Daniel Horečný: Pták (KALD) (HOST)

DISK:

15:00–16:00 Jiří Suchý a Ivan Vyskočil: Setkání (HOST)

17:45–19:45 Autorské prezentace studentů 2

Sobota 10. 3

R312:

10:00–11:05 Viola Ježková, Olga V. Cieslarová: A pod maskou tma (projekce)     

11:15–12:45 Oskar Bábek, Pavel Zajíček: Autorské čtení / Authorial Reading (EF)

13:00–14:30 Autorské prezentace studentek 3

14:45–16:45 Sergei Parajanov: The Colour of Pomegranates (projekce, české titulky) (EF) (HOST)

18:15–19:00 Martina Musilová: Gertruda Steinová – Jedna a jedna a jedna a jedna

19:15–19:45 Isabel Cristina Mendoza: Den před svou smrtí nezemřeš

21:30–00:00 Jan Večeřa, Šašaman, Jam Sasione (koncert) (EF)

Velký taneční sál:

9:30–11:00 Petra Oswaldová: Klauniáda / Clownery (dílna / workshop) (EF)

13:00–16:00 Michaela Raisová, Jana Novorytová: Pohyb v textu, text v pohybu / Text in Motion, Motion in Text (dílna / workshop) (EF)

16:30–18:00 Isabel Cristina Mendoza: Latinsko–americké tance / Latin Dances (dílna / workshop) (EF)

Řetízek:

13:00–14:00 Theresa Schrezenmeir, Hesam Hanafi: Norage & Abanan (HOST) (EF)

14:15–15:15 Oskar Bábek: Ve jménu lásky (a přátelství) (HOST)

15:45–16:45 Autorské prezentace studentek 4

18:30–19:30 Michaela Raisová, Jana Novorytová: Částečné znejistění (HOST)

DISK:

17:00–18:00 Petr Nikl: Tak daleko, tak blízko (HOST) (EF)

20:00–21:00 Anna Luňáková a kol.: Bohemia + diskuze (EF)

Neděle 11. 3.

R312:

11:00–11:30 Karel Čapek: Loupežnická pohádka

11:30–13:00 Eva Slavíková: Dialogické jednání / Dialogical Acting (EF)

15:30–17:30 Alex Asikainen and Hesam Hanafi: Short Authorial Films (projekce) (EF)

18:15–19:15 Improvizace KVD (HOST)

19:30–20:30 Open Mic + zakončení festivalu (EF)

Řetízek:

10:00–10:45 Divadlo Boršč: Tučňáci (HOST)

11:45–12:45 Hana Voříšková: Grónská písnička (HOST)

14:45–15:15 Tykadlo: Rusalka (HOST)

15:30–16:30 Přemysl Rut: Písně s příběhem

17:00–18:00 Oskar Bábek: Trilogie vzdoru

DISK:

13:30–14:30 Setkání s Jaroslavem Duškem (HOST)

 

Studenti


Podobné práce