Hrdina západu - 23. září, 19:30

Autor: John Millington Synge

Inscenace studentů Katedry činoherního divadla v divadle DISK.

„Copak za to můžu, že jsem sirotek a nemám tátu, kterýho bych mohl zabít a před celým světem pak dělat hrdinu?“ 

Do ospalé vesnice na západních březích Irska přichází jednoho studeného večera Christy Mahon, mladík na prahu dospělosti, který se prořekne, že právě zabil vlastního otce. Ke svému velkému překvapení je zde za svůj čin oslavován. Ženy se o něj perou, místní větrem ošlehaní muži se drží v uctivé vzdálenosti a nic jako by nestálo v cestě svatbě s dcerou místního hospodského, které se zdá, že v Christym nalezla svého vysněného prince z pohádky. Co když to ale bylo s jeho chrabrým činem celé trochu jinak? Dokáže Christy obstát v prostředí, jehož obyvatelé přecházejí od lásky k nenávisti stejně rychle, jako se v Irsku mění slunečný den v prudkou průtrž mračen?

Drsná komedie z pera J. M. Synga přináší nekompromisní příběh o dospívání a hledání vlastního místa ve světě. Překlad Martina Hilského zachovává jedinečnou atmosféru irského západu, kde život určují rozmary moře a kde se stále ještě věří na víly a oživlé kostlivce.

STUDENTI

Martin BEDNÁR MgA. Petr Matyáš CIBULKA Karolína HANZLOVÁ MgA. Monika HLINĚNSKÁ Lucie KARBANOVÁ MgA. Vít KOŘÍNEK Sára RYCHLÍKOVÁ Barbora VÁCHOVÁ MgA. Tomáš ČAPEK Petr ŠINDLER

57'12"

Katedra alternativního a loutkového divadla, 2022

ANYTIME, ANYWHERE

Katedra alternativního a loutkového divadla, 2023

BOUŘE

Katedra činoherního divadla, 2021