DOMŮ /ŽIVOT PO BOKU BOHUSLAVA MARTINŮ

2019, KATEDRA VÝCHOVNÉ DRAMATIKY (DAMU)

DOMŮ /život po boku Bohuslava Martinů

Anotace:

„V cizí zemi člověk nemůže být bez přátel, kteří mu poradí a pomohou, když je to nejvíc potřeba. My jsme měli na přátele štěstí. Díky přátelům jsme se i v tom nejvzdálenějším místě světa cítili jako doma…“

Jak se dělá domov? Co to vlastně domov je? Místo, kde jsme se narodili? Nebo místo, kde žijeme? Místo, kde se cítíme v bezpečí? Anebo je to rodina a přátelé?

Divadelní představení přibližuje dětem a jejich rodičům osobnost skladatele Bohuslava Martinů z pohledu jeho ženy Charlotte, která jej po celý život podporovala a doprovázela na všech cestách. A že jich bylo! Čechy, Francie, Spojené státy, Itálie, Portugalsko, Švýcarsko. Charlotte dokázala v každé nové zemi vytvořit skladateli radostný domov, ve kterém mohl nerušeně tvořit. A že to byl úkol nelehký! Pojďte se na chvíli s dětmi zastavit, zadívat a zaposlouchat do oživlých skladeb Bohuslava Martinů, a třeba se i společně na okamžik zamyslet, co pro vás znamená „doma“?

Na představení navazuje krátký hudební workshop, ve kterém si spolu s dětmi můžete vyzkoušet práci hudebního skladatele a svá hudební dílka si budete moci nechat zahrát.

Vytvořila: Michaela Váňová ve spolupráci s českým sborem v Oregonu SkřivánCZi

Hrají a zpívají: Michaela Váňová & Bára Meda Řezáčová (původně Lída, Pavlína a Lenka White + sbor SkřivánCZi)

Doporučený věk: 5+

Premiéra: 13. dubna 2019