PREMIÉRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU O DRAMATICKÉ VÝCHOVĚ

24. srpna 2019 14:00

V rámci svého studia vytvořil bývalý student KVD sérii dokumentárních filmů o dramatické výchově. První díl se věnuje dramatické výchově ve formálním vzdělávání a bude mít premiéru 24. srpna v sušickém kině ve 14:00 . Všechny srdečně zveme.

Dramatická výchova: Část I.

Studentský dokumentární film mapující současné podoby dramatické výchovy. První díl je věnován institucím formálního vzdělávání od vysokých škol až po ty mateřské. Jak může obor vypadat právě v těchto institucích? Jaká jsou jejich specifika? A co je to vlastně dramatická výchova?

Dokument vznikl za finanční podpory EU v rámci projektu: Zajištění kvality studia na AMU a posílení reflexe nejnovějších trendů v umělecké praxi.

Cílem projektu je zvýšení kvality studia na AMU. Bude akreditováno celkem 22 strategicky významných studijních programů, vznikne systém podpory kariérního růstu pedagogů a bude zaveden systém evaluace kvality studia a tvůrčí činnosti.

Účinkují: Eva Benešová, Hana Cisovská, Hana Hniličková, Barbora Hrnečková, Lenka Janyšová, Olga Králová, Silva Macková, Jana Machalíková, Radek Marušák, Jitka Míčková, František Oplatek, Naděžda Pajanková, Josef Pekárek, Veronika Rodová, Pavel Skála, Hedvika Venzarová, Gabriela Zelená Sittová.

Hudba: Štěpán Potužák.

Kamera, postprodukce: Josef Diviš.

Produkce: katedra výchovné dramatiky DAMU, Vojtěch Lőffelmann, ESIF.

Voice-over: Petr Stach.

Autor projektu: Vojtěch Lőffelmann.

Délka: 84 min.

Premiéra: 24. 8. 2019.

Dobrovolné vstupné bude využito výhradně na pronájem kina.

28. červen 2019

KINO SUŠICE

Příkopy 178
Sušice
342 01