NEDĚLEJ SCÉNY. NABÍDKA PRÁCE V OBLASTI KULTURY?

3. května 2018 18:00 -

1. června 2018 18:00

Návrhy a realizace studentů Katedry scénografie DAMU.

Galerie AMU srdečně zve na vernisáž výstavy NEDĚLEJ SCÉNY. Nabídka práce v oblasti kultury?.

Vystavující: Inés Andučić, Iva Bartošová, Theodora Bognárová, Linda Holubová, Pavlína Chroňáková, Jana Kahounová, Barbora Maleninská, Pavel Morávek, Adam Repka, Alžběta Riegerová, Michaela Semotánová, Michal Spratek, Vesa Iliana Stankova, Anežka Straková, Anna Stříteská, Martin Šimek, Zuzana Štěpančíková, Petr Vaněk, Veronika Volfová, Magdalena Vrábová.

Kurátorka: Anna Hejmová.

Pozvánka na výstavu / PDF

Scénografie je neoddělitelnou součástí divadla – živé akce, interpretace dramatu, jevištní realizace „tady a teď”. Tyto okolnosti jsou nezbytné při vnímání scénografie jako neoddělitelné složky divadelní inscenace, zároveň ale činí scénografii obtížně vystavovatelnou jako svébytné umělecké dílo.

Prezentace studentských prací je proto koncipovaná jako mozaika jednotlivých částí tvůrčího procesu, které jsme jejich vystavením zastavili v čase. Skrze jednotlivé fragmenty tak představujeme proces, ne výsledek. Realizace finálního scénického a scénografického řešení se vyvíjí až do premiéry, roste s jednotlivými reprízami inscenace a naplňuje se derniérou.

fb

GALERIE AMU

Malostranské náměstí 12, Praha 1
(vchod z průchodu do ulice Tržiště)