30 DNÍ / 30 DAYS (PREMIÉRA)

8. června 2020 19:00 -

9. června 2020 21:00

Co musí cizinec překonat, než získá povolení k pobytu v ČR? Co hledal, když přicházel? Kolik papírů už poslal na Ministerstvo vnitra? A jak se vyrovnává s vědomím, že člověk rozhodující o jeho osudu se s ním ze zákona nesmí setkat? Vstupenku si můžete nechat v kapse. Pro vstup požadujeme vyplněný formulář.
Zážitková hra, při které je divákovi stylizovaně simulován proces žádání o vízum. V průběhu své snahy prochází několika prostory a potkává se s útržky autentických příběhů Ping, Sai a Meghany. Papír jako symbol byrokracie, prodloužené ruky státu, která ztratila cit v prstech. Pohybujeme se na hranici reálného a smyšleného absurdna.
V době, kdy bylo cestování v módě, jsme aktivně budovali politiku proti imigrantům. Nyní, když se zavřely hranice, můžeme zreflektovat, jak moc otevřené ve skutečnosti byly. A taky pro koho. Po skončení představení zveme k diskuzi a k volnému pohybu prostorem.

8. a 9. června v 19 hodin v Cross Attic.

Koncept a scénografie: Debora Štysová
Režie: Tinka Avramova
Performeři: Meghana Telang, Sai Psyn, Yu En-Ping, Marie Anna Krušinová, Klára Lidinská, Magdalena Malinová
Light design: Jiří Šmirk
Produkce: Kristýna Kočová, Anna Němcová

Dílo vzniklo za podpory Akademie múzických umění v Praze (AMU) a v rámci projektu MIND, který je financovaný Evropskou Unií. #whatishome

CROSS ATTIC

Plynární 23, 170 00 Praha