„Autorství není jenom věc umělecké tvorby. Je to věc postoje k životu. K vlastní existenci. Je to odpovědnost za to, že jsem.“ Ivan Vyskočil
Ústav pro výzkum a studium autorského herectví vznikl v roce 2001 z iniciativy prof. Ivana Vyskočila, zakladatele psychosomatické disciplíny dialogické jednání s vnitřním partnerem. Posláním ústavu je výzkum obecně pojatého herectví a jeho předpokladů s důrazem na oblast autorského herectví, autorské a experimentální tvorby, dramatické kultury, hry, psychosomatického základu veřejného vystupování a pedagogiky. Publikační aktivity ústavu se rozvíjejí na jedné straně formou reflektivního a introspektivního psaní, na straně druhé se výzkum zaměřuje na objektivizaci subjektivních zkušeností a hledání objektivizujících metodologických postupů. Tato široká škála je základním stavebním kamenem výzkumných aktivit ústavu. Od roku 2020 je ředitelkou ústavu doc. Mgr. Martina Musilová, Ph.D.
Zrušuje se Statut Ústavu pro výzkum a studium autorského herectví DAMU ze dne........... .
Tento Statut nabývá účinnosti dne ......................2020.
V Praze, dne 10. července 2020
Mgr. MgA. Doubravka Svobodová
Děkanka DAMU
VYSKOČIL, Ivan. Ivan Vyskočil’s Introduction to the book Mama isn't Home on the discipline of Authorial Reading [online]. Institute for Research into and Study of Authorial Acting . 6. 1. 2021.
VYSKOČIL, Ivan. On the Study of Acting: Inaugural professorial lecture upon receiving a professorship in acting [online]. Institute for Research into and Study of Authorial Acting. 6. 1. 2021.
CHRZ, Vladimír. Dialogické jednání jako "veřejné sestupování" [online]. Ústav pro výzkum a studium autorského herectví. 15. 1. 2021.
JURECHOVÁ, Zuzana. Ticho ako situácia pre objavenia hlasu z tela [online]. Ústav pro výzkum a studium autorského herectví. 15. 1. 2021.
KEPRT, Boleslav. Počkat si na sebe – aneb vnímání času v dialogickém jednání [online]. Ústav pro výzkum a studium autorského herectví. 15. 1. 2021.
MUSILOVÁ, Martina. Radost ze hry [online]. Ústav pro výzkum a studium autorského herectví. 15. 1. 2021.
Psychosomatika a Pohyb. Michal Čunderle – Zdenka Kratochvílová – Hana Malaníková – Irena Pulicarová (eds.). Praha: Akademie múzických umění v Praze, 2008.
Herecká propedeutika: proč, pro koho a jak? Michal Čunderle (ed.). Praha: Akademie múzických umění v Praze, 2006.
Řeč, mluva, hlas . Michal Čunderle – Eva Slavíková (eds.). Praha: Akademie múzických umění v Praze, 2006.
Hlas, mluva, řeč . Michal Čunderle – Eva Slavíková (eds.). Praha: Akademie múzických umění v Praze, 2006.
Hic sunt leones: o autorském herectví . Michal Čunderle (ed.). Praha: Akademie múzických umění v Praze, 2003.
Psychosomatický základ veřejného vystupování: jeho studium a výzkum . Eva Vyskočilová – Eva Slavíková (eds.). Praha: Akademie múzických umění v Praze, 2000.
Dialogické jednání jako otevřená otázka . Eva Vyskočilová (ed.). Praha: Akademie múzických umění v Praze, 1997.
Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze
Karlova 26
116 65 Praha 1
IČ: 61384984, DIČ: CZ61384984
ID datové schránky: ikwj9fx
Kontakt pro média
MgA. Tereza Došlová
tel.: 736 149 000
e-mail: tereza.doslova@damu.cz