Networking Create to Connect - Create to Impact - festival METEOR

Institut umění – Divadelní ústav je od minulého roku partnerem evropského projektu Create to Connect – Create to Impact. Jednou z jeho aktivit je networking (nejen) začínajících umělců, teoretiků a kurátorů v rámci projektových schůzek v místech působení projektových partnerů a dvou 14denních pobytů plánovaných na příští roky do Srbska a Libanonu. Studentům či čerstvým absolventům KTK nabízíme možnost se do tohoto networkingu zapojit. Jedná se primárně o tento rok, kdy je další schůzka plánována na říjen 2019 v rámci prestižního festivalu METEOR v norském Bergenu. Data a místa konání dalších schůzek (i delších pobytů) budeme vědět v říjnu. Na festival METEOR máme možnost vyslat 1-2 studenty na pobyt od 17. do 20.10.2019. Níže posílám stručné info o festivalu a akcích pro studenty. Pokud by měl někdo zájem, nechť se co nejdříve ozve na e-mail: tereza.sieglova@damu.cz.

METEOR je renomovaný a umělecky odvážný mezinárodní divadelní festival. 10 dní s divadlem, tancem, hudbou, performance, poezií a 3D představeními. METEOR pořádá každý druhý rok BIT Teatergarasjen a představuje špičkové experimentální představení národních i mezinárodních umělců a skupin. Součástí festivalu jsou workshopy a semináře. Není náhoda, že Bergen – „brána fjordů“ – byl v roce 2000 Evropské hlavní město kultury a jeho historické centrum je na seznamu UNESCO.
Aktuální program festivalu najdete zde: http://bit-teatergarasjen.no/festivaler/meteor-2019/.
The festival has a large-scale collaboration with the Universite Lumiére Lyon this year, and thus have a particular focus on how to best implement the presence of students at the festival. The topic for this specific collaboration is «Radical Future Groups», looking into questions like what a radical future for the performing arts field could look like, and if there are other ways of maneuvering in this field than through the established institutions.  
Více o projektu Create to Connect – Create to Impact nalznete zde: https://ctc-cti.eu/.

24. září 2019

.