Mimořádná výuka, hosté

Součástí filosofie katedry je systematické a pravidelné doplňování výuky vycházející ze studijních plánú jednotlivých oborů o mimořádnou výuku hostujících pedgogů. Jde zejména o hosty ze zahraničí, kteří přicházejí do Prahy z předních evropských divadelních škol. V posledních letech to byli workshopy Franka van de Ven, Agnes Limbos či ruského divadla AKHE. V roce 2017 pracoval japonský loutkář Nori Sawa se studenty herectví, scénografie i režie-dramatugie na site specific projektu Monstra v Hlubině. 

Zahraniční hosté přicházejí na KALD také jako účastníci klauzurního festivalu PROCES, mezinárodních symposií a konferencí. V květnu 2018 tak na symposium Chaos and Method, věnovanému tématu metodologie výuky devised divadla, zavítali osobnosti jako Serge von Arx (NTA Fredrikstad), Karmenlara Ely (NTA Fredrikstad), Alexander Roberts a Steinnum Knuttsdotir (LHI Reykjavik), Luca Repšská (JAMU Brno), Iga Ganzarczyk (PWST Krakov), Maya Levy (SVT Jerusalem), Bruce Barton (SCPA Calgary), Philipp Schulte (Hessian Theatre Academy), Geert Belpaeme (KASK), Barbara van Lindt (DAS Theatre), Tom Sellar (Yale School of Drama), François Duconseille (HEAR), Ana Contreras Elvira (RESAD), Caden Mason (Carnegie Mellon University), Silvia Ferrando (ESAD Barcelona) či Florian Reichert (Bern University of the Arts).

V zimním semestru připravujeme několik volitelných modulových dílen pro studenty. Sledujte aktuality na této stránce a moduly vypsané v KOSu.