Mapa KALD

Jednotlivé místnosti na KALD

Herecké ateliéry

R102, R202, R302 – Hlavní herecké ateliéry
Tyto tři místnosti jsou přednostně určeny rozvrhu jednotlivých ročníků. Najdete v nich toto vybavení: závěsný rošt pro upevnění světel, systém pro stmívání a ovládání světel (stmívané zásuvky, stmívače a světelný pult), základní audiotechniku (zvukový pult se zesilovačem, CD přehrávač, dva středovýškové reproduktory), pianino. Všechny herecké ateliéry lze zatemnit. Jejich vchod se otevírá za pomoci Karty studenta.  K ateliérům přísluší šatny R101, R201 a R301, jejichž vchod se také otevírá za pomoci Karty studenta, ale oprávnění k vstupu mají pouze studenti příslušného bakalářského ročníku.

Řezbárna – R086

Místnost je vybavena nástroji a přístroji (brusky, dláta, vrtačky atp.), má kapacitu 8 pracovních míst. Na práci v řezbárně se předem domluvte se Svatoplukem Skálou.

Malírna – R106

Malírna je velká průchozí místnost, vhodná pro skupinovou práci. Je vybavena malířskými a sochařskými stojany, sochařským materiálem a dalšími pomůckami. Malírna je také místem ke společným diskuzím a jiným větším aktivitám katedry.

Sádrovna – R105

Sádrovna je vybavena výlevkou, odlévacími formami a nádobami, potřebnými materiály a chemikáliemi, a dalšími nástroji.

Dílny – R113 a R114

Obě místnosti jsou vybaveny stoly, židlemi, ručním a elektrickým nářadím k obrábění materiálů i k práci s elektronikou. Celkem je zde 8 pracovních míst. Dílnu R114 můžete využívat jen po zaškolení k obsluze elektrického nářadí, kterým vás provede Sváťa Skála.

Sklad kabinetu scénografie – R104

Sklad je vybaven úložnými regály na skladování látek / kostýmů. O provoz se starají "správci" z řad studentů scénografie (určí vedoucí kabinetu SC).

Fotokomora – R116

Fotokomora je vybavena technickým vybavením potřebným ke zpracování světlocitlivého fotografického materiálu a ke zpracování specifických zadání studentů, resp. k jejich volné tvorbě. Místnost má čtyři místa k práci a je možné ji využívat po zaškolení. V případě zájmu se o zaškolení přihlaste u Honzy Bažanta.

Klub KALD – R109

Klub KALD je prostor společný všem studentům katedry a je určený k neformálním setkáním. Tato místnost je vybavena základním nábytkem. Příležitostně se bude místnost využívat i k jiným účelům jako jsou scénografické večeře, skupinové scénografické konzultace či klauzurní výstava. Místnost se nezamyká.

Herecký / animační ateliér – R213

Tato místnost je o něco menší než hlavní herecké ateliéry a slouží především k výuce animace a jevištní mluvy. Najdete v ní sto kusů loutek různých typů (marionety, maňásci, manekýni, javajky), pianino, základní světelné vybavené (stmívač a malý světelný pult, rampu pro umístění světel) a také menší audiosystém (2 reproduktory a zvukový pult. Místnost lze zatemnit.

Herecký ateliér – R214

Tato místnost je o něco menší než hlavní herecké ateliéry a není vybavena světelnou a zvukovou technikou. Vybavení: pianino, místnost lze zatemnit.

Multimediální zkušebna – R405

Půdní prostor, o něco menší než ostatní herecké ateliéry, určený zejména k multimediálním projektům. Najdete zde systém pro ovládání a stmívání světel (pult a stmívač), zvukovou aparaturu (reproduktory a mixážní pult), širokoúhlý videoprojektor, projekční plátno.

Magisterská pracovna – R406

Tato místnost je určena všem studentům magisterského stupně. Slouží k osobní práci studentů a společným schůzkám. Je vybavena pracovními stoly a počítačem. Místnost nelze rezervovat, její vchod se otevírá za pomoci Karty studenta.

Zvukový ateliér – R304

Místnost je vybavena hardwarem a software pro kompozici, tvorbu a úpravu hudebních i jiných zvukových nahrávek.

Další místnosti mimo KALD

Počítačová učebna

Pracovna vybavena 15ti počítači s licenčními programy SketchUp, vybrané stanice s kompletním balíkem programů Adobe CC a řadou dalších. V pracovní dny v době od 7:00 do 23:00 je vám učebna volně dostupná, samozřejmě při respektování rozvrhované výuky. Rozvrh výuky v učebně naleznete zde .

Studio Řetízek

Řetízek je komorní divadelní sál s kompletním světelným a zvukovým vybavením a s elevací pro 40 diváků. Pokud při využívání Řetízku budete chtít využívat nainstalovanou techniku, musíte nejprve projít školením. Školení i rezervace Studia Řetízek spravuje Lukáš Briksa a o rezervaci můžete zažádat zde .

Zvukové studio DAMU

Zvukové studio je plně vybavené profesionální studio vhodné pro menší projekty. Slouží přednostně k realizaci výuky, nahrávek pro divadlo DISK a nahrávek tvůrčích prací studentů fakulty. Vedoucí zvukového studia je Jiří Suchánek.

Institut Intermedií

Prostor situovaný na Praze 6, v Hale 25 a 26, areálu FEL ČVUT (ul. Technická 2). Jedná se o platformu pro mezioborovou intermediální spolupráci studentů i pedagogů technických a uměleckých oborů, která vznikla ze spolupráce AMU a ČVUT. Je k dispozici pro školní projekty, které vyžadují nadstandardní technické vybavení a odbornou pomoc. Seznámit se s ním můžete také prostřednictvím volitelného předmětu Intermediální tvorba a technologie. Více informací na http://www.iim.cz .