Mezinárodní kolokvium „Alternativní kostým 21. století“

4. května 2018 09:30 -
4. května 2018 18:00Mezinárodní kolokvium „Alternativní kostým 21. století“ seznámí své účastníky s osmi odlišnými pohledy na kostým během jediného dne. Přijďte 4. května 2018 v 9:30 do Skautského institutu na Staroměstském náměstí v Praze.

Toto jednodenní setkání je zaměřené na problematiku a úlohu netradičního kostýmu v kontextu divadelní tvorby a performance s přesahem do jiných uměleckých oborů. „Budou zde prezentovány s následnou živou diskuzí o kostýmu v jeho alternativních a krajních polohách, především v kontextu současných trendů a hledání nových vizí, materiálů a technologií,“ představuje svůj doktorandský projekt Jitka Pospíšilová (DAMU). Kolokvium je součástí edukačního programu festivalu Zlomvaz 2018 pražské DAMU.

Mezi přednášejícími budou přední čeští a zahraniční kostýmní výtvarníci - Christina Lindgren (NO), Katja Schia (NO), Fruzsina Nagy (HU), Jasmine Polak (PL) prezentující kostýmy Doroty Nawrot (PL), Simona Rybáková, Marie Jirásková, Jana Preková, Jitka Škopová a další. Příspěvky budou simultánně tlumočeny z anglického i českého jazyka.

Termín: 4.5.2018 | 9:30 - 18:00
Místo: Skautský institut, Staroměstské nám. 4/1, Praha 1
Kurzovné: 200,- / 300,- (s after party festivalu Zlomvaz 2018)

V ceně kurzovného je celodenní občerstvení a večerní raut pro účastníky kolokvia, kde budou pokračovat neformální diskuse. Účastnický poplatek za 300,- obsahuje speciální nabídku festivalu Zlomvaz 2018, která kromě vstupu na kolokvium obsahuje i volný vstup na tři večery festivalové after party v Unitarii v Anenské ulici.

Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Pro novinky sledujte FB stránku kolokvia.

 .