Divadelní fakulta AMU v Praze

stripe1stripe2stripe3stripe4stripe5stripe6

Operní akademie

Vážení studenti,

rádi bychom Vám nabídli možnost se zapojit do nového projektu Opery Národního divadla s názvem "Operní akademie". Dvouletý program nabídne možnost navštívit  vybraná operní představení nejen v České republice, ale i v zahraničí – divadla v Mnichově, Vídni či Berlíně. V rámci pravidelných seminářů vedených novinářem Josefem Hermanem, jedním z předních českých operních kritiků, se studenti naučí základy kritiky hudebního divadla, kritickému myšlení, budou také moci více proniknout do úskalí provozu a tvorby opery, ale taktéž se setkat s osobnostmi z oboru divadla, klasické hudby či arts managementu. Celý program bude plně hrazen Operou Národního divadla - hlavní investice případných zájemců z řad studentů bude tedy především čas a aktivita na seminářích, které se budou konat jednou měsíčně. Zkušenost s hudebním divadlem není vyžadována.

Kromě aktivní účasti na seminářích bude studentům nabídnuta možnost své postřehy z navštívených operních představení a nově nabité zkušenosti s operou prezentovat pomocí článků a recenzí na webu Opery Národního divadla, portálu Opera plus a dalších. 

Jedná se o ojedinělý projekt, který má za cíl spojit studenty z různých oborů a nabídnout jim možnost publikovat své texty a seznámit se specifickým operním prostředím. Na závěr kurzu obdrží  studenti certifikát o absolvování. Kurz startuje v říjnu 2014.

Jelikož se jedná o dvouletý kurz, je určen hlavně studentům 1. a 2. ročníků bakalářského a 1. ročníku magisterského studia; ovšem vítání jsou všichni studenti se zájmem o hudební divadlo.

V případě zájmu prosím pošlete krátké CV a pár vět, proč se chcete do kurzu zapojit na mi.cerna@narodni-divadlo.cz do 22. 9. 2014.

S pozdravem

Opera Národního divadla