Jarmila Konečná

stripe1

Zemřela JARMILA KONEČNÁ

Kostýmní výtvarnice mimořádného významu, jejíž práce po dlouhá léta vyplňovala český i zahraniční divadelní prostor. Jarmila Konečná byla jedním z prvních absolventů scénografické školy profesora Františka Tröstra.

Jako kostýmní výtvarnice pracovala ve většině významných československých a v řadě zahraničních divadel. Byla vedoucí výtvarných složek Státního divadelního studia, následně vedoucí scénografického oddělení pražského Divadelního ústavu a v poslední dekádě devadesátých let se stala kostýmní výtvarnicí Divadla Na Vinohradech.

Její práce byly průběžně prezentovány na řadě významných scénografických výstav a nejvýznamněji oceněny na Pražském Quadriennale 1979, kdy jí byla udělena zlatá medaile za kostýmní tvorbu.

Jarmila Konečná také průběžně pracovala pro Československou televizi, kde vytvořila desítky významných televizních inscenací a filmů.

V devadesátých letech také působila jako docent na katedře scénografie pražské divadelní fakulty AMU, kde se podílela na výchově a formování nastupující divadelní generace.

Pracovala do posledních chvil svého života..

Čest její památce!