ZLOMVAZ FRESH // 2024: OPEN CALL

Dovolujeme si vás oslovit za druhý ročník Katedry produkce z DAMU, který v letošní sezóně organizuje 30. ročník festivalu ZLOMVAZ. Letošní ročník se uskuteční v termínu: 12. - 15. června 2024 v Praze a ponese téma FRESH.

Podtitul “Fresh” jsme zvolili jako odkaz na nastupující generaci mladých umělců a umělkyň, odkaz na svěžest repertoáru i na témata, která dnes (nejen) studující považují za důležitá. Životní prostředí, polarizace společnosti,společenská i osobní identita, to všechno a mnohem více zarezonuje na letošním Zlomvazu.

Je pro nás zásadní, aby současní i bývalí studující představili tvorbu, která pramení z jejich srdce, nechceme se proto v dramaturgii zaměřit pouze na absolventské a klauzurní inscenace, ale i na mimoškolní projekty. Pojmenovali jsme je jako “srdcovky”, proto je mottem letošního ročníku “Co na srdci, to na festivalu”.

“Fresh” přebíráme i doslovně, proto poslední festivalový den vyvezeme naše obecenstvo mimo Prahu na čerstvý vzduch, konkrétně do areálu Únětického pivovaru, kde připravíme program nejen pro studující, ale i pro tu nejmladší generaci.

Kromě Únětic a prostor DAMU bude část programu festivalu probíhat i v divadle Archa+ nebo na ostrově Štvanice. Tradičně nebude chybět ani fotbalový turnaj, utkání, kde se na jednom place setkají nejen studenti a studentky napříč školami a katedrami, ale i vyučující v čele s děkanem fakulty. Festivalový off program se neobejde ani bez koncertů, filmových projektů z FAMU, workshopů a dalších aktivit.

Zveme vás, abyste zapojili se do našeho programu. Přihlášení:

Open call: ZLOMVAZ FRESH 2024

Deadline: 15. 3. 2024

9. února 2024