Mezinárodní aktivity

stripe1stripe2stripe3stripe4stripe5stripe6

Loutkářská konference projektu 3 LAY v maďarském Kecskemétu

11. října 2016.

Poslední konference pracovní skupiny pedagogů zabývajících se loutkovým divadlem v rámci mezinárodního projektu Three Layers, která se bude týkat šíření informací o tomto projektu i připravovaném studijním programu, začne 11. října 2016 v 17 hodin v Kecskemétu. Setkání se bude konat v rámci nultého dne Třináctého setkání maďarských loutkových divadel a proběhne ve studiu loutkového divadla Ciróka.

Cílem této konference je vytvořit prostor pro čtveřici partnerských univerzit, aby představili obsah připravovaného čtyřsemestrálního společného magisterského programu Loutkářství maďarským loutkářským praktikům. Představiteli zahraničních univerzit jsou Wieslaw Czolpinski, Marta Rau a Paulina Matusiak z Divadelní akademie v Bialystoku (Polsko), Michal Somoš a Marek Bečka z DAMU v Praze (Česká republika), Ida Hledíková, Barbora Zamišková a Marika Kecskesová z bratislavské VŠMU (Slovensko). Vedoucími pracovní skupiny, kteří reprezentují maďarskou Divadelní a filmovou akademii jsou Kata Csató a Edina Ellinger.

Kromě debat o naplánovaném společném magisterském programu budou pedagogové na konferenci prezentovat specifické loutkařské učební plány jejich domácích institucí. Organizátoři dají příležitost maďarským loutkařským expertům, aby mohli položit reprezentantům jednotlivých škol. Konference tak má potenciál přeměnit se v mezinárodní expertní diskurz profesionálních loutkářů.